Asystent posła Andruszkiewicza spalił kukłę z podobizną Ryszarda Petru

23 marca 2018 w Białymstoku grupa działaczy Młodzieży Wszechpolskiej spaliła kukłę z podobizną posła Nowoczesnej Ryszarda Petru. Wśród podpalaczy był m.in. Kamil Sienicki, asystent posła Adama Andruszkiewicza. Policja nie interweniowała – nagrała jedynie zdarzenie, a zgromadzony materiał ma przekazać prokuraturze.

Asystent posła wśród podpalaczy kukły

Do spalenia kukły z podobizną Ryszarda Petru doszło na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, w podpaleniu uczestniczyli m.in. prezes białostockiej MW Bartosz Sokołowski oraz asystent posła Andruszkiewicza, Kamil Sienicki. Według informacji przekazanych „Gazecie Wyborczej” przez podlaskiego posła Nowoczesnej Krzysztofa Truskolaskiego, Kamil Sienicki jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych przy Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku).

Adam Andruszkiewicz: Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy, Stowarzyszenie Endecja

Adam Andruszkiewicz to były prezes MW, który dostał się do Sejmu z list Kukiz’15, będąc jednocześnie członkiem Ruchu Narodowego.  Obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Endecja, które założył wspólnie z posłami Sylwestrem Chruszczem i Markiem Jakubiakiem oraz publicystą Rafałem Ziemkiewiczem.  Andruszkiewicz należy do koła poselskiego Wolni i Solidarni, którego liderem jest Kornel Morawiecki.

ŹRÓDŁA: bialystok.wyborcza.pl, rmf24.pl