Rzecznicy ONR i MW występują na konferencji prasowej w Sejmie

16 marca 2017 poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy) zorganizował w Sejmie konferencję prasową, poświęconą „problemowi ukraińskich imigrantów”. Podczas konferencji wystąpili przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Rzecznik prasowy MW Mateusz Pławski zapowiedział, ze Wszechpolacy rozpoczynają ogólnopolską akcję monitorowania m.in. urzędów miast, urzędów wojewódzkich i uczelni w zakresie prowadzonej przez nich polityki wobec imigrantów z Ukrainy.

Tomasz Kalinowski z ONR zapowiedział ogólnopolskie akcje protestacyjne przeciw polityce rządu, dopuszczającej imigrację z Ukrainy oraz „ukrainizację polskiego rynku pracy”.

Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita (podobnie jak Kalinowski, wystąpił podczas konferencji ze znakiem ONR – na ramieniu miał opaskę z falangą) dodał, że protesty nie wynikają z polsko-ukraińskich „zażyłości historycznych”, ale są wynikiem „szkodliwych działań rządów i korporacji”.

– Nie ma zgody Ruchu Narodowego i innych środowisk narodowych na podmianę populacji w Polsce.  To co się w Polsce odbywa, poprzez ucieczkę Polaków za chlebem na Zachód, a jednocześnie poprzez potężną imigrację ukraińską do Polski, to jest to tak naprawdę podmiana populacji – stwierdził na zakończenie konferencji poseł Winnicki.

Reprezentujący Ruch Narodowy Winnicki został posłem z list Kukiz’15.

ŹRÓDŁA: narodowcy.net