Radni i urzędnicy wraz z ONR świętowali Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pabianicach

1 marca 2017 roku w Pabianicach odbyły się obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowane przez Obóz Narodowo-Radykalny oraz pabianicki Klub Gazety Polskiej. Na cmentarzu komunalnym przed pomnikiem Konspiracyjnego Przysposobienia Wojskowego zgromadzili się również urzędnicy miejscy oraz radni powiatu, którzy uczestniczyli wcześniej w oficjalnych obchodach.

Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz oraz szef Rady Powiatu Florian Wlaźlak, są członkami prawicowego Bloku Samorządowego Razem. W sierpniu 2015 roku urząd miejski Pabianic objął patronat nad Festynem Patriotyczno-Rodzinnym organizowanym przez ORN i KGP.

– Każdy patronat będzie przez nas indywidualnie rozpatrywany. Za każdym razem musimy zobaczyć, co będzie we wniosku – jaki cel, co ma się odbywać. Poza tym, ja nie odżegnuję się od ONR- u. Każda organizacja ma w swoich szeregach różnych ludzi. Ja znam kilka osób z ONR, które szanuję za głęboki patriotyzm – odpowiedział prezydent Pabianic komentując kwestię wspólnego świętowania dziennikarzowi Gazety Wyborczej.

ŹRODŁA: www.epainfo.pl, www.gazeta.plwww.klubygp.pl.