Fundacja Życie i Rodzina z homofobiczną i antyaborcyjną propagandą w garwolińskich szkołach

23 marca 2017 w Garwolinie (woj. mazowieckie) Fundacja Życie i Rodzina przeprowadziła zajęcia dla uczniów szkół średnich na temat aborcji oraz homoseksualizmu. To dwa obszary, w których Fundacja prowadzi swoje propagandowe działania: poprzez homofobiczną akcję „Stop dewiacji” oraz wspierającą wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji kampanię „Aborcja zabija”. Fundacja prowadzi swoje działania poprzez prezentowanie w przestrzeni publicznej przekłamanych i zmanipulowanych informacji na temat homoseksualizmu i aborcji oraz makabrycznych zdjęć zakrwawionych szczątków.

Fundacja informuje, że podczas prowadzonej przez jej członków „lekcji” młodzieży przekazano m. in. informacje o tym, w jaki sposób rzekomo przeprowadza się w Polsce aborcje oraz że „uczniowie mogli przekonać się [o tym] na własne oczy”, a także, że „ponad 90% aborcji wykonywanych w Polsce jest wykonywanych na dzieciach chorych i upośledzonych”.

Tymczasem treści i zdjęcia prezentowane publicznie przez Fundację podczas pikiet anti-choice są typowe dla ruchów tego typu i z reguły nie pokazują medycznej aborcji: –  Wiek płodów na banerach jest najczęściej wyższy niż deklarowany, nie są to zatem reprezentatywne dla zabiegu obrazy. Niejednokrotnie zaprezentowane cechy „płodów” pozwalają podejrzewać, że zdjęcia dotyczą w rzeczywistości bardzo późnych stadiów ciąży – dokumentują poronienia lub martwe porody. Przedstawianie powyższych w kontekście aborcji „z wyboru” jest nadużyciem i manipulacją. Ultrakonserwatywne środowiska antykobiece kłamią, jeżeli twierdzą, że plakaty antyaborcyjne rzetelnie przedstawiają medyczną aborcję w krajach, w których jest ona legalna –  wynika z popartych naukowymi źródłami informacji, prezentowanych w ramach kampanii zdalaodszpitala.pl. Oglądanie tego typu drastycznych treści jest bardzo szkodliwe dla osób małoletnich.

Z rzetelnie przeprowadzonych badań naukowych wynika także, że najwięcej aborcji ze wskazań zdrowotnych wykonuje się w wyniku stwierdzenia u płodu bardzo poważnych, zazwyczaj śmiertelnych wad.

Według organizatorów, podczas tzw. „lekcji” uczniowie mieli również możliwość „skonfrontowania funkcjonujących powszechnie mitów” na temat homoseksualizmu. Prowadzący przekonywali także, że zjawisko molestowania dzieci nieproporcjonalnie często występuje wśród homoseksualnych mężczyzn. Tymczasem powszechnie dostępne wyniki badań empirycznych – na przykład tych prezentowanych przez Wydział Psychologii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis – nie wskazują, aby prawdopodobieństwo molestowania seksualnego dziecka przez mężczyzn homoseksualnych lub biseksualnych było wyższe, niż przez mężczyzn heteroseksualnych.

W liście znajdującym się na stronie Fundacji Życie i Rodzina, podpisanym przez Kaję Godek (pełnomocniczkę Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” oraz działaczkę Fundacji „Pro – prawo do życia”) można przeczytać, że „uczniowie zetknęli się z prawdą o tym, czego żąda ruch LGBT i jakie patologie kryją się pod niegroźnymi pojęciami „tolerancji” i „orientacji” seksualnej”, a także: „takie spotkania i rozmowy pokazują nam, jak bardzo młodzieży potrzeba prawdy o zbrodni aborcji oraz o manipulacji jaką stosują homopropagandyści”.

ŹRÓDŁA: zycierodzina.pl, zycierodzina.pl, psychology.ucdavis.edu, zdalaodszpitala.pl