Delegacja nacjonalistycznej partii Nasza Słowacja oprowadzona po polskim Sejmie

17 marca 2017 poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy) oprowadzał po Sejmie przedstawicieli Partii Ludowej Nasza Słowacja. To skrajnie nacjonalistyczne ugrupowanie uważa się za kontynuatora Partii Ludowej ks. Józefa Tiso, która kolaborowała z hitlerowskimi Niemcami. Wśród swoich postulatów Nasza Słowacja ma m.in. „ograniczenie skali cygańskiego terroru”.

– Dziś w Sejmie gościliśmy reprezentantów ugrupowania Mariana Kotleby – Partii Ludowej Nasza Słowacja. To narodowo-radykalne stronnictwo jest obecnie drugą siłą polityczną w swoim kraju. Prezes RN Robert Winnicki w imieniu partii przyjął zaproszenie na Słowację, jak zapowiada – wkrótce odwiedzimy to piękne państwo z delegacją RN – informują polscy narodowcy na swojej stronie internetowej.

Trudno zrozumieć, co biuro prasowe Ruchu Narodowego rozumie przez określenie „druga siła polityczna w kraju”. Nasza Słowacja w wyborach parlamentarnych w 2016 roku zdobyła 14 spośród 150 miejsc w słowackim parlamencie i znajduje się na piątej pozycji pod względem liczby mandatów.

ŹRÓDŁA: ruchnarodowy.net, wikipedia.org, wikipedia.org