Senator Żaryn promuje swoje książki i wykłada o Dmowskim

Senator Jan Żaryn 3 stycznia 2017 roku w Warszawie na zaproszenie środowisk narodowych wygłosił wykład pt. „Dmowski Dzisiaj – aktualność Myśli Dmowskiego”. Spotkanie odbyło się w sali Rady Osiedla Koszyki dzielnicy Warszawa Śródmieście i było połączone ze sprzedażą książek Żaryna oraz czasopisma nacjonalistyczego Magna Polonia. To kolejne przedsięwzięcie, w którym senator wspiera działania skrajnej prawicy.

Organizatorem spotkania było Centrum Edukacyjne „Powiśle” oraz „Pobudka” – nacjonalistyczna organizacja założona przez Grzegorza Brauna, który jest znany z antysemickich poglądów.

Żaryn w swoim wystąpieniu mówił m.in., że przynajmniej trzy z dzieł Dmowskiego powinny być lekturą obowiązkową każdego Polaka, który chce uważać się za inteligenta; że Polacy muszą przyjąć,  niezależnie od wyznawanej religii, nadrzędność katolicyzmu i spuścizny narodowo-katolickiej.

Senator Żaryn w swojej działalności publicznej uczestniczył w konferencji narodowców w Senacie, bronił pełnego mowy nienawiści wystąpienia ks. Kneblowskiego, zabiegał o sprowadzenia do kraju rasisty i mordercy Walusia i promował nacjonalistyczne wydawnictwa.

ŹRÓDŁA: facebook.com; youtube.com;