Nacjonaliści z pomocą IPN inspirują Dmowskim

Marsz Młodzieży Wszechpolskiej (2013)

W 78. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego, 2 stycznia 2017 roku, wrocławskie organizacje narodowe wraz z katolickim stowarzyszeniem Civitas Christiana zorganizowały spotkanie pt. „Roman Dmowski – z perspektywy nowego wieku”.  Wykład dla nacjonalistów przeprowadził prof. Krzysztof Kawalec, dyrektor Oddziału Wrocławskiego IPN.

Wszechpolacy pisali o wydarzeniu: – To już historia – powie ktoś. A więc sprawmy, by stała się także teraźniejszością. Byśmy znów potrafili budować swoją potęgę nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach i odważnie podejmować szalenie ambitne wyzwania, realizując je z żelazną dyscypliną i cierpliwością. W czerpaniu z niezwykle inspirującej postaci, jaką jest Roman Dmowski, pomoże nam prof. Krzysztof Kawalec, historyk z Uniwersytetu Wrocławskiego, szef wrocławskiego IPN, a także biograf Dmowskiego.

Na plakacie informującym o prelekcji jako organizatorzy wymienieni są m.in. Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny,  Wszechnica Akademicka „Przewrót” oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. To właśnie w siedzibie stowarzyszenia, które „przygotowuje katolików świeckich do służby Kościołowi i Narodowi”, odbyło się wydarzenie.

Dzień wcześniej, 1 stycznia, Młodzież Wszechpolska i ONR zorganizowali mszę świętą w intencji Romana Dmowskiego w Kościele na Piasku.

ŹRÓDŁA: facebook.com; facebook.com;