Wójt Śniadowa i Muzeum Żołnierzy Wyklętych promują antysemitę

Antysemita Leszek Żebrowski na zaproszenie wójta Rafała Pstrągowskiego oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych 4 grudnia 2016 roku wygłosił wykład w Śniadowie (woj. podlaskie). Uroczystości upamiętniały 67. rocznicę śmierci por. Kazimierza Żebrowskiego „Bąka” oraz jego syna Jerzego ps. „Konar” i toczyły się w Kościele Parafialnym oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Śniadowie.

Wśród organizatorów wydarzenia wymieniony jest także Związek Żołnierzy NSZ. Drugim prelegnetem był historyk Michał Wołłejko.

Leszek Żebrowski jest znany ze swych antysemickich, skrajnie prawicowych, kontrowersyjnych sądów i przekonań oraz z sympatii, którą darzy Ruch Narodowy. Stwierdził między innymi, że nie wiadomo, czy Żydzi nie zabili więcej Polaków niż Niemców podczas II wojny światowej, a Marzec ’68 uważa za „przywilej dla Żydów”, bo swobodnie wyjeżdżali na Zachód.  14 grudnia Żebrowski będzie gościem spotkania rekrutacyjnego Młodzieży Wszechpolskiej w Warszawie.

To co najmniej drugie wydarzenie, na które Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza Żebrowskiego w charakterze gościa i autorytetu. Poprzednio,  6 listopada 2016 roku, był prelegentem na organizowanych przez instytucję obchodach rocznicy śmierci majora Mariana Kozłowskiego.

ŹRÓDŁA: lomza.pl; facebook.com