Ks. Oko wygłasza wykład w Urzędzie Miejskim w Pszczynie

9 grudnia 2016 w Urzędzie Miejskim w Pszczynie (woj. śląskie) odbył się wykład ks. Dariusza Oko, znanego z głoszenia kontrowersyjnych, homofobicznych i antyrónościowych treści. Zasłynął m.in. takimi sformułowaniami jak „Gender to neomarksizm” czy „marksizm-lesbianizm”. Jego wystąpieniu w Urzędzie Miejskim sprzeciwiał się dr hab. Wojciech Śmieja – literaturoznawca i reporter, stypendysta Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach w dziedzinie kultury, wykładowca akademicki.

– Dziś – jako osoba niewierząca i osoba pełna szacunku wobec osób LGBT, wśród których mam wielu przyjaciół i znajomych – poczułem się jak „pszczyniok drugiej kategorii” – bo tak właśnie szereguje osoby niewierzące i LGBT prelegent, któremu udostępniono salę UM – napisał Wojciech Śmeja w liście skierowanym do burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola.

– Sala sesyjna Urzędu Miejskiego w miarę możliwości jest bezpłatnie udostępniana wielu środowiskom…. Gdybyśmy zaczęli ingerować w treści, z pewnością byłaby to forma cenzury. Zawsze można w przyszłości sali sesyjnej nie udostępniać, gdyż w przypadku spotkań autorskich nie unikniemy kontrowersji – stwierdził natomiast rzecznik pszczyńskiego UM.

ŹRÓDŁO: wiadomosci.pless.pl