Kibol z tatuażem Waffen SS promowany w publicznym radiu Merkury

4 grudnia 2016 na antenie publicznego radia Merkury gościem audycji „Wywiad z chuliganem” był Rafał Dąbrowski ps. „Uszol”, twórca chuligańskich bojówek Lecha Poznań, posiadacz tatuażu z symbolem Waffen SS. „Wywiad z chuliganem” to nowy cykl audycji, prowadzonych przez publicystę „Gazety Polskiej” Piotra Lisiewicza i realizowany we współpracy z TV Republika.

Poznańska „Gazeta Wyborcza” przypomina życiorys „Uszola”: to jeden z twórców bojówek Lecha Poznań, mający na koncie pobicie policjanta, handel narkotykami i kierowanie grupą przestępczą. Kiedy dominował na trybunach „Kolejorza” w latach 90-tych, potrafił spoliczkować osoby, które jego zdaniem niedostatecznie angażowały się w doping. Cechami szczególnymi „Uszola” są neonazistowskie tatuaże: na prawym ramieniu niemiecki żołnierz, na lewym symbol Waffen SS.

Pochodzący również z Poznania Piotr Lisiewicz przeprowadził rozmowę z kibolem w formie pogawędki znajomych, wspominających stare, dobre czasy. – Byłeś naszym wodzem – wyznał także „Uszolowi”.

ŹRÓDŁA: radiomerkury.pl, poznan.wyborcza.pl