Zmiana prokuratora w śledztwie przeciwko białostockim neonazistom

30 listopada 2016 „Gazeta Wyborcza” poinformowała o dziwnej zmianie prokuratora prowadzącego śledztwo w sprawie białostockiego gangu pseudokibiców, powiązanych z ruchami neonazistowskimi. Prowadzący śledztwo do tej pory prokurator Grzegorz Masłowski został odsunięty, a śledztwo przekazano prokuratorowi Sylwiuszowi Żochowskiemu, oddelegowanemu z  Prokuratury Rejonowej w Wysokiem Mazowieckiem.

Śledztwo toczy się od 2013 roku, jest prowadzone przez białostocki wydział Prokuratury Krajowej. Do tej pory ponad 100 osobom, głównie pseudokibicom Jagiellonii Białystok, postawiono ok. 200 zarzutów,  dotyczących działalności w zorganizowanej grupie przestępczej,  popełnienia przestępstw pospolitych (m.in. bójki, handel narkotykami) i przestępstw z nienawiści (propagowanie faszystowskiego ustroju państwa, nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym i rasowym).

Według niepotwierdzonych informacji „Gazety Wyborczej”, prokurator Grzegorz Masłowski, przebywający w tej chwili na zwolnieniu lekarskim, ma zostać zesłany do pracy w Prokuraturze Rejonowej w Siemiatyczach.

ŹRÓDŁO: bialystok.wyborcza.pl