Poznański poseł PiS finansuje ONR

7 listopada 2016 „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że poseł Prawa i Sprawiedliwości z Poznania, Bartłomiej Wróblewski, dofinansował wyjazd członków poznańskiego Obozu Narodowo-Radykalnego na warszawski Marsz Niepodległości. Poseł przekazał im 1500 zł na pokrycie kosztów wynajęcia autokaru.

– Uważam, że trzeba wspierać postawy patriotyczne – uzasadnił poseł swoją decyzję finansowego wspierania organizacji, promującej ksenofobię, antysemityzm, islamofobię, szerzącą mowę nienawiści.

Przypadki współpracy przedstawicieli PiS z ONR-em nasilają się w ostatnich miesiącach. Poseł Bartłomiej Wróblewski w połowie października uczestniczył w Poznaniu w „Białym Marszu”, wspólnie z przedstawicielami ONR. Wśród innych przykładów można wymienić m.in. pabianicką posłankę PiS, udostępniającą swoje biuro członkom ONR oraz wspólne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu czy Bielsku-Białej. W czerwcu 2016, decyzją wiceministra spraw wewnętrznych, używany przez ONR symbol falangi został z kolei usunięty z materiałów policji, używanych do szkoleń z przestępstw z nienawiści.

ŹRÓDŁO: poznan.wyborcza.pl