Nacjonaliści zaproszeni do szkoły podstawowej w Kędzierzynie-Koźlu

kk24.pl

Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle spotkali się 7 listopada 2016 roku z  uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Tematem spotkania było nadchodzące Święto Niepodległości.  W ramach swojej działalności członkowie stowarzyszenia organizowali protest przeciwko imigrantom oraz oddawali cześć Łupaszce.  Na stronie organizacji na Facebooku znajdują się cytaty z Romana Dmowskiego, treści przygotowane przez Młodzież Wszechpolską oraz Ruch Narodowy, zapowiedź udziału w marszu nacjonalistów 11 listopada w Warszawie.

Z portalu kk24.pl dowiadujemy się, że w spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1 – 3. – Na zakończenie spotkania przedstawiciele stowarzyszenia wręczyli dzieciom drobne upominki. Na ręce dyrekcji powędrowały kwiaty i podziękowania za pomoc w organizację wydarzenia, a także ulotki promujące działalność stowarzyszenia.

Wspomnianą manifestację antyimigracyjną pod hasłami „Nie chcę sąsiada terrorysty”, „Im mniej muzułmanów w Polsce tym bezpieczniej”, stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle zorganizowało we wrześniu 2015 roku wraz z kibicami klubu Chemik, sympatykami partii Korwin, Kongresu Nowej Prawicy i Kukiz’15.

Członkowie Razem Kędzierzyn-Koźle wysłali wniosek o informację publiczną do Dyrekcji PSP nr 5. Chcą udostępnienia konspektu zajęć i odpowiedzi na pytania, czy treść zajęć prowadzonych przez Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle była konsultowana z Kuratorium Oświaty, dostosowana do wieku dzieci, czy udział w zajęciach był uzależniony od zgody rodziców i jakie alternatywne zajęcia szkoła zaoferowała dzieciom, które nie uczestniczyły w spotkaniu.

Po uzyskaniu miesiąc później odpowiedzi okazało się, że współautorem konspektu zajęć jest Krzysztof Marcinkiewicz, sekretarz brygady opolskiej Obozu Narodowo-Radykalnego, a rodziców nie poinformowano nawet, że ktoś taki będzie prowadził lekcję w publicznej szkole, nie mówiąc już o spytaniu ich o zgodę na uczestnictwo w niej ich dzieci.

ŹRÓDŁA: kk24.pl; facebook.com;