Homofobiczny wykład w Czanieckim Domu Kultury

26 listopada 2016 w Czanieckim Domu Kultury (woj. śląskie) ma się odbyć spotkanie pt. „Gender – globalne zagrożenie dla rodzin”. Wykład wygłosi Maria Nádudvari, studentka nauk o rodzinie oraz wolontariuszka Fundacji Życie i Rodzina – tej samej, która odpowiada za rozwieszanie w miejscach publicznych w różnych polskich miejscowościach skrajnie homofobicznych plakatów pod hasłem „Stop Dewiacji”. Organizacji spotkania w gminnej instytucji sprzeciwia się Razem Podbeskidzie i apeluje o przyłączenie się do protestu.

Na oficjalnej stronie wydarzenia umieszczona jest grafika roznegliżowanego mężczyzny oraz dziecka oraz napis: „Homoseksualiści odpowiadają za 20-40% przypadków molestowania dzieci, choć stanowią zaledwie 1-3% społeczeństwa”. Nie podano żadnego źródła tych informacji. Wystarczy jednak spojrzeć na dane Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, aby stwierdzić, ze są one wyssane z palca.

Zainteresowanie wydarzeniem na Facebooku deklaruje m.in. poseł Stanisław Pięta (Prawo i Sprawiedliwość):

zdjecie-0148zdjecie-0149

Działacze  okręgu Razem Podbeskidzie skontaktowali się z Kierowniczką Domu Kultury w Czańcu Panią Lucyną Dwornik, od której dowiedzieli się, że organizatorem tego wydarzenia jest Marcin Strzałkowski, który już wielokrotnie wcześniej nieodpłatnie wynajmował salę w tym miejscu. Marcin Strzałkowski to mieszkaniec  Bielsku-Białej, związany z ruchem Narodowe Kobiernice.

Okręg Razem Podbeskidzie na początku listopada wystosował pismo do dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce, któremu podlega Dom Kultury w Czańcu, z zapytaniem, czy udostępnianie sali na tego typu wydarzenie nie godzi w dobre imię instytucji gminnej. W liście działacze okręgu wspomnieli również, że mogą zaproponować prelegenta o bogatszym dorobku naukowym niż  ten posiadany przez studentkę nauk o rodzinie, jeżeli mieszkańcy Porąbki lub Czańca są zainteresowani tematyką gender.

W związku z brakiem odpowiedzi na wspomniany list, Razem Podbeskidzie apeluje o przyłączenie się do akcji mailingowej i telefonicznej, polegającej na kierowaniu zapytań do  Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce (podlega mu DK w Czańcu), dotyczących tego spotkania. Akcja trwa od 21 do 25 listopada 2016.

Email: biuro@gokporabka.com.pl
Tel.:  338 109 102 (kierowniczka Lucyna Dwornik)

ŹRÓDŁA: Facebook Marcin Strzałkowski, Facebook Czanieckie Spotkania