Homofobiczna wystawa przed kościołem w Lublinie

Homofobiczna, objazdowa „wystawa”, za którą stoi Fundacja Życie i Rodzina,  10 listopada 2016 pojawiła się w Lublinie, na placu przy kościele pod wezwaniem Nawrócenia św. Pawła. Zgodę na jej zamieszczenie wydał tamtejszy proboszcz.

„Stop Dewiacji” to tytuł skrajnie homofobicznej, prezentującej kłamstwa „wystawy”, którą organizuje w Polsce Fundacja Życie i Rodzina. Z rozwieszanych w różnych miejscowościach bannerów można „dowiedzieć się” między innymi, że homoseksualizm szkodzi życiu i zdrowiu, że osoby homoseksualne częściej popełniają przestępstwa, że ta orientacja seksualna wiąże się z pedofilią itp.

Organizatorzy powołują się na „dane”  Family Research Institute, założonego i prowadzonego przez Paula Camerona. Działalność Camerona była wielokrotnie kwestionowana przez towarzystwa i instytucje naukowe. Został on m.in.   wykluczony z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego z powodu pogwałcenia przez niego kodeksu etycznego APA oraz liczne skargi ekspertów na sposób prowadzenia przez niego badań. Szczegółowe zestawienie krytyki działalności Camerona ze strony organizacji naukowych i uczelni przygotowało Stowarzyszenie Miłość nie wyklucza.