Proces koordynatorki dolnośląskiego ONR odroczony na wniosek prokuratury

5 października 2016 przed Sądem Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia miał rozpocząć się proces Justyny H., koordynatorki dolnośląskiego Obozu Narodowo-Radykalnego, oskarżonej o nawoływanie do nienawiści podczas manifestacji 27 września 2015, kiedy publicznie wypowiedziała słowa m.in. o „islamskim ścierwie”. W ostatniej chwili rozprawa została jednak odroczona.

– Oni uważają, że białe kobiety niemuzułmańskie trzeba gwałcić. Nie pozwolimy, by islamskie ścierwo skrzywdziło naszych rodaków! Wsadzimy uchodźców na te same łódki i popłyną tam, skąd przypłynęli! – mówiła 27 września 2015 Justyna H., podczas antyimigranckiej manifestacji na wrocławskim Rynku, w której uczestniczył także ks. Jacek Międlar.

Jeszcze w lipcu 2016, wysyłając akt oskarżenia do sądu, prokuratura nie miała wątpliwości, ze Justyna H. podczas swojego wsytąpienia nawoływała do nienawiści. Zaplanowana na 5 października pierwsza rozprawa jednak się nie dobyła.

Według informacji podanych przez „Gazetę Wyborczą”, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia uwzględnił wniosek prokuratury, która zwróciła się o przekazanie sprawy, w celu uzupełnienia śledztwa. Gazeta powołuje się także na słowa rzeczniczki Prokuratury Krajowej Ewy Bialik, zdaniem której decyzję o ponownej analizie materiału dowodowego podjęła Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

W 2014 Justyna H. kandydowała z list Ruchu Narodowego do Parlamentu Europejskiego.

ŹRÓDŁA: youtube.com, youtube.com, wyborcza.pl, wroclaw.wyborcza.pl, tvn24.pl