Prezydent Stalowej Woli finansuje Młodzież Wszechpolską

Marsz Młodzieży Wszechpolskiej (2013)

Prezydent miasta Stalowa Wola, Lucjusz Nadbereżny (PiS), wyłoży z miejskiej kasy 1,5 tysiąca złotych dla Młodzieży Wszechpolskiej oraz regionalnego stowarzyszenia Stalowi Patrioci. Pieniądze mają dofinansować wyjazd na organizowany 11. listopada Marsz Niepodległości w Warszawie.

Organizatorzy wsparciem prezydenta chwalą się w informacji  wysyłanej do mediów oraz na portalu społecznościowym: „Dzięki prezydentowi miasta – panu Lucjuszowi Nadbereżnemu – koszt wyjazdu wynosi jedynie 10 zł. Cena obejmuje przejazd w obie strony i ubezpieczenie”.

Lucjusz Nadbereżny został zapytany przez Gazetę Wyborczą, dlaczego zaangażował samorząd w marsz, „w którym idą narodowcy i kibole”. Odpowiedział: – Zasadnicza część uczestników marszu to osoby, które mają szczere intencje, chcą świętować odzyskanie niepodległości. Zawsze do takiej grupy może się podpiąć inna, która prowokuje, wznosi mało przyzwoite hasła. Ale te osoby, które pojadą od nas do Warszawy, będą godnie reprezentować Stalową Wolę. Jadą tam z najlepszymi intencjami czystego patriotyzmu.

ŹRÓDŁO: wyborcza.pl, facebook.com