ONR agituje pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego

fragm. fot. By Olekwarszawiak - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28661034

18 października 2016 pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego swoje stoisko rozbił pruszkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego. Na rozwieszonym banerze widać napis: „Życie i śmierć dla narodu”. UW odciął się od wydarzenia. Stoisko zorganizowano na terenie należącym do miasta, a policja poinformowała, że organizatorzy otrzymali zgodę władz na jego rozstawienie.

onr-uw-zero-tolerancji
ONR pod bramą UW

Lider pruszkowskiego oddziału ONR – Robert Bąkiewicz – przemawiał podczas ksenofobicznej manifestacji „Polacy Przeciw Imigrantom”, która odbyła się 10 kwietnia w Warszawie. Wygłosił opinię, iż Polska powinna zostać państwem monokulturowym i monoetnicznym i w związku z tym musi się bronić przed „najazdem wrogiej cywilizacji”.

W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy daje się zauważyć rosnącą akceptację dla obecności ONR w przestrzeni publicznej, w instytucjach publicznych czy na oficjalnych uroczystościach, organizowanych przez władze centralne i samorządowe. W ramach akcji Zero Tolerancji odnotowanych zostało prawie 30 tego typu incydentów.

 

ŹRÓDŁO: uw.edu.pl, onrbrygadamazowiecka.pl