Nacjonaliści, prawicowi fanatycy i posłowie PiS w Poznaniu przeciwko prawu do aborcji

16 października 2016 w Poznaniu w Białym Marszu ulicami miasta przeszli zwolennicy dalszego ograniczania praw kobiet w Polsce. Ramię w ramię szli nacjonaliści z Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej, prawicowi fanatycy z Fundacji Życie i Rodzina, Prawicy Rzeczypospolitej oraz miejscy radni oraz posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Organizatorem wydarzenia było porozumienie Poznań dla Życia, w skład którego wchodzą m.in. Młodzież Wszechpolska, Stowarzyszenie KoLiber, Fundacja Życie i Rodzina oraz Prawica Rzeczypospolitej. Jako współorganizatorzy w relacjach medialnych wymieniane są także duszpasterstwa akademickie, w których imieniu wypowiadał się ks. Adam Pawłowski. Nad uczestnikami marszu powiewały zielone flagi Obozu Narodowo-Radykalnego.

Wśród osób biorących udział w wydarzeniu byli miejscy radni oraz posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Uczestniczący w Białym Marszu poseł Bartłomiej Wróblewski powiedział, że odbywający się w niedzielę w Poznaniu marsz jest tylko z jedną z wielu inicjatyw, jakie wskazują na potrzebę ochrony życia.

Aborcja to nie jest wybór i sprawa kobiety – powiedziała Natalia Klamycka z Fundacji Życie i Rodzina, która zorganizowała m.in. jeżdżącą po polskich miastach homofobiczną wystawę.

ŹRÓDŁO: tvp.info; poznan.wyborcza.pl; codziennypoznan.pl