Homofobiczna wystawa w centrum Radzynia Podlaskiego

źródło: zycierodzina.pl

Po Kielcach, Ełku i Opocznie homofobiczna wystawa „Stop dewiacji” 7 października 2016 pojawiła się także na Placu Wolności w Radzyniu Podlaskim. Zgodę wyraził burmistrz miasta Jerzy Rębek (Prawo i Sprawiedliwość), który „utożsamia się z ideą, która jest tu reprezentowana”. Wystawa została ustawiona w centrum miasta na wniosek Fundacji Życie i Rodzina z Lublina.

Kurier lubelski” przypomina, że dane, na które powołują się organizatorzy wystawy, zostały zaczerpnięte ze skompromitowanych badań Paula Camerona. Z powodu błędów merytorycznych  ietycznych został on w 1983 roku usunięty z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, a od jego badań i teorii odcina się wiele organizacji naukowych. Prowadzona przez Camerona organizacja została z kolei wpisana na listę grup nienawiści Southern Poverty Law Center ze względu na nienaukowy i nienawisty charakter wydawanych przez nią publikacji.

Ponadto w oficjalnym serwisie internetowym Urzędu Miasta ukazał się 14.10.2016 list zachęcający do podpisania petycji popierającej burmistrza, który „mimo nacisków (…)  nie ugiął się i postanowił o pozostawieniu wystawy na Placu Wolności. Autorką listu jest Kaja Godek, założycielka fundacji Życie i Rodzina, znana także z antyaborcyjnej działalności w Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Sprzeciw dla wystawy wyrażają członkinie  i członkowie okręgu lubelskiego Partii Razem:

ŹRÓDŁA: radzyn-podl.pl, kurierlubelski.pl