Homofobiczna konferencja w Sejmie w ramach wizyty Paula Camerona w Polsce

http://zycierodzina.pl

9 października 2016 wizytę w Polsce rozpoczął Paul Cameron – amerykański „pogromca tęczowej propagandy”. Cameron wystąpi z serią wykładów, poświęconych „rozprzestrzenianiu się homoseksualizmu wśród nastolatków” oraz „danym z Polski w międzynarodowym badaniu nad wykorzystywaniem seksualnym dzieci”. Wizytę koordynuje Fundacja Życie i Rodzina, a jej kulminacyjnym punktem jest konferencja w Sejmie RP, zaplanowana na 11 października.

Paul Cameron jest założycielem Institute for the Scientific Investigation of Sexuality (ISIS), dziś znanego jako Family Research Institute (FRI), zajmującego się „empirycznymi badaniami nad sprawami, które zagrażają tradycyjnej rodzinie, przede wszystkim nad homoseksualizmem, AIDS, seksualną polityką społeczną i nadużywaniem substancji psychoaktywnych”. Cameron z wykształcenia jest psychologiem, został jednak w 1983 wykluczony z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego z powodu nieprzestrzegania kodeksu etycznego. Organizacje i stowarzyszenia psychologiczne zarzucały mu także zakłamywanie wyników badań naukowych. Cameron jest autorem prac, wskazujących na związki homoseksualizmu z wykorzystywaniem seksualnym dzieci oraz skróconą oczekiwaną długością życia. Szczegółowe zestawienie krytyki działalności Camerona ze strony organizacji naukowych i uczelni przygotowało Stowarzyszenie Miłość nie wyklucza.

11 października Paul Cameron wystąpił w Sejmie, na konferencji „Polska na mapie drogowej ruchów LGBT. Dane empiryczne”, organizowanej przez posła Roberta Winnickiego z Ruchu Narodowego. Oprócz Camerona, który wygłosił wykład na temat: „Wzrost homoseksualizmu u nastolatków w USA oraz dane z Polski w międzynarodowym badaniu nad gwałtami na dzieciach”, podczas konferencji wystąpili także: publicysta Radia Maryja, Telewizji Trwam i „Naszego Dziennika”, Marek Czachorowski („Ideologizacja historii homoseksualizmu”) oraz publikujący m.in. we fronda.pl i niezalezna.pl Grzegorz Strzemecki („Mapa drogowa LGBTQ w Polsce. Cele, sposoby działania i budząca niepokój skuteczność”).

Oprócz konferencji w Sejmie, Paul Cameron wystąpi podczas spotkań otwartych, organizowanych w Siemianowicach Śląskich, Jaworznie, Wrocławiu, Warszawie, Radomiu, Krakowie i Poznaniu. Organizatorami poszczególnych wydarzeń są Ruch Narodowy, Prawica RP i europoseł Marek Jurek. Część spotkań jest organizowana w siedzibach instytucji samorządowych (Siemianowickie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska w Jaworznie, Ośrodek Kultury i Sztuki “Resursa Obywatelska” w Radomiu).

Spotkanie otwarte w Warszawie, którego organizatorem jest partia polityczna (Prawica RP), odbywa się w budynku kościelnym, przy Katedrze św. Floriana (ul. Floriańska 3).

W programie wizyty przewidziano także konferencje prasowe – z przedstawicielem Kościoła w Konferencji Episkopatu Polski (10 października) oraz z przedstawicielami Ruchu Narodowego (14 października).

Partia Razem protestowała przeciwko obecności Camerona w instytucjach publicznych, m.in. 11 października pod Sejmem.

ŹRÓDŁO: wikipedia.org Family Research Institute, wikipedia.org Paul Cameron, telewizjarepublika.pl, pch24.pl, gazetawroclawska.pl, Facebook Miłość nie wyklucza, mnw.org.pl