Dzień Nauczyciela według Ruchu Narodowego – w Sejmie o „pedagogice wstydu”

14 października 2016 odbyła się w Sejmie konferencja „Stop pedagogice wstydu”, zorganizowana przez Narodową Organizację Kobiet we współpracy z Ruchem Narodowym. Wśród prelegentów byli m.in. prezes RN i poseł Robert Winnicki (został posłem z list Kukiz’15), wiceprezes RN Krzysztof Bosak czy słynący z regularnych antysemickich wystąpień Leszek Żebrowski.

Celem konferencji zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej jest, według jej organizatorów, walka z wszechobecną w przestrzeni publicznej „pedagogiką wstydu”, narzucającą przekonanie, że „wstyd być Polakiem”. Tymczasem, zdaniem organizatorów, Polacy nie tylko nie mają się czego wstydzić, ale stanowią wzór do naśladowania dla innych narodów.

– Polska jako naród ma z pewnością dużo mniej powodów do wstydu niż inne europejskie państwa. Retorykę wstydu wprowadzili pseudointelektualiści, którzy goniąc za postępem wyparli się tego, co prawdziwie polskie w imię nowoczesności, w imię wartości europejskich w rozumieniu lewicowo-liberalnych zasad. (…) Polacy mają jednakoż wiele dobrego do znalezienia w swojej historii, bohaterach, wydarzeniach, które mogą zaoferować jako wzór do naśladowania dla innych narodów – głoszą organizatorzy na stronie wydarzenia.

Konferencji towarzyszył konkurs dla uczniów szkół średnich, polegający na napisaniu pracy pt. „Jestem dumny/ dumna z Polski”. Wśród nagród było m.in. wyróżnienie w imieniu Ruchu Narodowego – staż w biurze poselskim oraz „odzież tożsamościowa” marki Red is Bad.

Konferencję zorganizowała Narodowa Organizacja Kobiet Warszawa, we współpracy z Ruchem Narodowym, jego prezesem Robertem Winnickim, a także Konferencją Być Kobietą Urzekającą.

ŹRÓDŁA: Facebook – Stop pedagogice wstydu, stoppedagogicewstydu.pl