Antymuzułmańskie wystąpienie w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

17 października 2016 w Urzędzie Dzielnicy Bemowo odbyło się spotkanie pt. „Islam a chrześcijaństwo – obawy i zagrożenia”, z udziałem Pawła Lisickiego i Magdaleny Ogórek. Organizatorami spotkania były Akcja Katolicka i Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza. Podczas spotkania Lisicki stwierdził, że nawoływanie do stosowania przemocy wynika zarówno z Koranu, jak i z tradycji wyznawców islamu, a przyzwolenie na przemoc jest wśród muzułmanów bardzo wysokie.

Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, stwierdził, że papież Franciszek jest poprawny politycznie i nie potrafi stawiać muzułmanom trudnych pytań. Tymczasem, wg Lisickiego, każdy kto bada islam stwierdzi, że nie jest to religia pokoju. Koran pochwala przemoc, nawołuje do wojen i podporządkowania, a muzułmanie traktują Koran dosłownie. Stwierdził także, że skłonność muzułmanów do przemocy wynika także z historii – w taki bowiem sposób pierwsi kalifowie zdobywali władzę.

Lisicki skrytykował także papieża Franciszka za to, ze ten stwierdził, że przekonywanie kogoś do innej wiary niż jego własna nie jest słuszne. Stwierdzenie to Lisicki uznał za kuriozalne i wprowadzające chaos.

Podczas spotkania sprzedawano także książkę „Dżihad i samozagłada Zachodu”, autorstwa Pawła Lisickiego.

W Urzędzie Dzielnicy Bemowo spotkania, podczas których padały nienawistne stwierdzenia, wymierzone w wyznawców islamu, odbywały się już wcześniej. Bemowem rządzi burmistrz Michał Grodzki z Prawa i Sprawiedliwości.

ŹRÓDŁO: Facebook Odnova Bemowa