Wykład działacza ONR i RN w grodkowskiej bibliotece i szkole

Tomasz Greniuch, działacz Ruchu Narodowego i współzałożyciel opolskich struktur ONR gościł na początku września w Grodkowie (woj. opolskie), by promować swoją najnowszą książkę „Pod komendą >>Bartka<<”. 1 września odbył się wykład w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie, a dzień później spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego.

W relacji na stronie szkoły czytamy, że w spotkaniu w „pracowni historii” uczestniczy cztery klasy. – Młodzież poznała historię VII Okręgu Śląskiego Narodowych Sił Zbrojnych ze zgrupowania Kpt. Henryka Flame ps. „Bartek”. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się również o odkryciach dokonanych na „Polanie Śmierci” w Starym Grodkowie, dzięki ciekawej prezentacji przygotowanej przez pana Tomasza

Tomasz Greniuch od 1999 roku jest związany z Ruchem Narodowym. W jego biografii (yelita.pl) czytamy, że był współzałożycielem  środowiska „Awangarda”, które „skupiało młodzież licealną powiatu brzeskiego i opolskiego szukającą drogi do samorealizacji w Ruchu Narodowym”. W 2002 roku  „Awangarda” przekształciła się w Obóz Narodowo-Radykalny Opolszczyzna, a następnie weszła w skład ogólnopolskiego ONR. Tomasz Greniuch został pierwszym rzecznikiem prasowym organizacji i Kierownikiem Brygady Opolskiej. Według portalu „Greniuch zawsze się angażował – i angażuje – we wszystkie inicjatywy narodowo-katolickie w województwie opolskim bez względu na partyjne afirmacje (LPR, RKN, MW, NOP, PiS).”

Ponadto Tomasz Greniuch jest autorem książki „Droga nacjonalisty”. – Bardzo osobiste przemyślenia działacza narodowego z kilkunastoletnim stażem będą ciekawym doświadczeniem dla osób rozpoczynających swoją „drogę nacjonalisty” – czytamy w opisie książki w serwisie lubimyczytac.pl. W wywiadach z Greniuchem oraz na jego profilu na Facebooku znajdują się wypowiedzi o charakterze ksenofobicznym, jak „Polska dla Polaków” czy „Nacjonalizm to wolność”.

ŹRÓDŁA: brzeg24.pl; terazgrodkow24.plzsrgrd.pl; yelita.pl; wolne-dziennikarstwo.pl; lubimyczytac.pl