Antysemicki występ ks. Międlara w TVP 1

29 września 2016 gościem programu Jana Pospieszalskiego w TVP 1 był ks. Jacek Międlar, związany ze środowiskiem Obozu Narodowo-Radykalnego. Podczas rozmowy padały stwierdzenia o homoseksualnym i żydowskim lobby, rządzącym polskim Kościołem. Ks. Międlar nazwał także Talmud „księgą pełną nienawiści, uderzającą w cywilizację chrześcijańską, służącą demoralizacji i wynarodowieniu”.

Kilka dni przed programem ks. Jacek Międlar, komentując decyzję białostockiej prokuratury o umorzeniu postępowania w sprawie nawoływania do nienawiści podczas obchodów 82. rocznicy powstania ONR, napisał na Twitterze:  „Białostockie postępowanie umorzone. Zero tolerancji dla żydowskiego tchórzostwa. Salut”. Wpis zilustrował grafiką, przedstawiającą członków przedwojennej bojówki Adama Doboszyńskiego, pozdrawiających się faszystowskim gestem.

Nie stanęło to jednak na przeszkodzie temu, aby został zaproszony do wystąpienia w programie publicystycznym w telewizji publicznej. Podczas programu, opowiadając o homoseksualnym i żydowskim lobby w kościele, stosował retorykę homofobiczną i antysemicką. Prowadzący program Jan Pospieszalski apelował do gościa o wstrzemięźliwość w sądach – w celu ochrony dobrego imienia Kościoła.

ŹRÓDŁO: vod.tvp.pl, tokfm.pl