Radykalny narodowiec przewodniczącym Młodzieżowej Rady Gminy Raciechowice i posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży

facebook.com/patrioci.beskidzcy/

Na początku roku 2016 w Raciechowicach (woj. małopolskie) na podstawie uchwały Rady Gminy działalność rozpoczęła Młodzieżowa Rada Gminy. Jej przewodniczącym został Krzysztof Surma, określający się jako „narodowiec, oczywiście katolik, pomysłodawca profilu Patrioci Beskidzcy”. 1 czerwca 2016 Surma był posłem Sejmu Dzieci i Młodzieży, podczas którego wskazywał, że pamieć społeczną należy pielęgnować, pomijając perspektywę mniejszości wyznaniowych czy seksualnych.

Krzysztof Surma podczas posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży zgłosił poprawkę, głoszącą, że „trzeba zadbać, aby miejsca pamięci dla przyszłych pokoleń, zwłaszcza w miejscach publicznych, nie powstawały z inicjatywy mniejszościowych jednostek społeczeństwa, takich jak mniejszości wyznaniowe, seksualne (…); jeśli byłyby jakiekolwiek obiekcje, winno się to skonsultować z lokalnym społeczeństwem, gdyż dla poszanowania demokracji to większość powinna być suwerenem na własnym terytorium, a mniejszość nie może narzucać jej swych praw”.

Wniesienie poprawki zapowiedział wcześniej na oficjalnym profilu Młodzieżowej Rady Gminy Raciechowice, której jest przewodniczącym.

raciechowice-mlodziezowa-rg-zero-tolerancji
Post zamieszczony na Facebooku, na profilu Młodzieżowej Rady Gminy Raciechowice

Krzysztof Surma to, według informacji zamieszczonej na profilu Młodzieżowej Rady Gminy Raciechowice, „z poglądów stuprocentowy narodowiec”. Konkretyzację tych poglądów można odnaleźć w publicznie dostępnych postach, zamieszczanych na jego osobistym profilu, na którym informuje m.in. (pisownia oryginalna): „Raz sierpem raz młotem tęczową hołote!”, „Takie info tęczowi w wielu krajach chcą legalizacji pedofilii (Holandia,Niemcy)”, czy „500 kat temu było prościej dzień sznura i po kłopocie a teraz się człowiek musi użerać”.

ŹRÓDŁA: sdim.sejm.gov.plpolskaniepodlegla.pl, Facebook Młodzieżowa Rada Gminy Raciechowice, Facebook Krzysiek Surma