Islamofob powołany przez Gowina na Rzecznika Praw Abslowentów

http://katowice.koliber.org

22 marca 2016 Grzegorz Piątkowski, wiceprzewodniczący Społecznego Komitetu STOP Nielegalnym Imigrantom i działacz Stowarzyszenia KoLiber, został Rzecznikiem Praw Absolwenta. Na tę funkcję został mianowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Grzegorz Piątkowski wielokrotnie i publicznie głosił treści antyimigranckie i antymuzułmańskie.

7 października 2015 Piątkowski brał udział w antyimigranckiej manifestacji w Bochni, podczas której wznoszono m.in. okrzyki „Cała Bochnia głośno krzyczy – NIE dla imigranckiej dziczy!”. – Plaga gwałtów dokonywanych przez imigrantów m.in. w Polsce, plaga gwałtów w Szwecji, ostatnio gwałt we Włoszech – niezgłoszony przez miesiąc przez tamtą kobietę ze środowiska sprzyjającego imigrantom, żeby im nie zaszkodzić! Dzisiaj ukrzyżowano 12-letniego chłopaka w Państwie Islamskim tylko dlatego, że jest chrześcijaninem. To nas czeka jeśli ich przyjmiemy – mówił Piątkowski podczas tej manifestacji. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele partii KORWiN.

Piątkowski przemawiał także podczas manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego i lokalnych środowisk kibolskich 11 października 2015 w Tarnowie, której był organizatorem. – Mamy sygnały od samozwańczego kalifa Państwa Islamskiego, że pomiędzy uchodźcami zostanie wysłanych pół miliona agentów – powiedział.

29 września 2015,  nazwał z kolei publicznie „zwyrodniałymi matkami” kobiety, które wraz ze swoimi dziećmi brały udział w kontrmanifestacji, sprzeciwiającej się antyimigranckiemu wiecowi, który odbywał się tego dnia w Kościelisku.

ŹRÓDŁA: nauka.gov.pl, bochnianin.pl, podhale24.pl, gazetakrakowska.pl