Kandydat na posła z Kukiz ’15 na na demonstracji Młodzieży Wszechpolskiej

26 września 2015 w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się manifestacja przeciw uchodźcom.   Zorganizowana została przez Młodzież Wszechpolską, uczestniczył w niej m.in.  przewodniczący gorzowskiej „Solidarności” i kandydat na posła z list Kukiz ’15, Jarosław Porwich.

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, na demonstracji padały hasła, wzywające do przemocy: “Będziemy ich zabijać – krzyknął ktoś z tłumu, gdy Jarosław Porwich, szef gorzowskiej „Solidarności” mówił o imigrantach. Działacz „S” tylko się zaśmiał. I publicznie nie zaprzeczył…”

Jarosław Porwich jest wieloletnim działaczem gorzowskiej Solidarności, którego opozycyjny rodowód sięga lat 80. Od 2006 przewodniczy gorzowskiemu regionowi NSZZ Solidarność. To jeden z mniejszych i mało angażujących się w walki pracownicze ośrodków tego związku, ściśle współpracujący natomiast ze środowiskiem radykalnie prawicowych kibiców klubu żużlowego Stal Gorzów, sterowanych przez działaczy faszyzującego Narodowego Odrodzenia Polski.

Gorzowskie organizacje kibicowsko – nacjonalistyczne są znane w całej Polsce z szerzenia rasistowskich i antysemickich haseł oraz wyjątkowej brutalności. Może z tego powodu działacze tutejszego związku czują się silniejsi. W wypowiedzi dla gorzowskiej Gazety Wyborczej (21 listopada 2011) Jarosław Porwich oficjalnie przyznał się do współpracy ze skrajną prawicą i nie widział w tym nic złego.

ŹRÓDŁO: wikipedia.org, ozzip.pl, gorzow.wyborcza.pl, gorzow24.pl